Klej w sztyfcie ma poręczny kształt. Masa klejowa formowana jest w pręt, który odkręcany jest od plastikowej obudowy. Taki klej jest zabezpieczony przed wyschnięciem czapeczką. Można łatwo kontrolować ilość kleju i równomierność jego nakładania na powierzchnię.
Ze względu na różne zalety, klej w sztyfcie stał się wszechobecny. Może być używany w biurze, w szkole lub w domu do celów domowych, papierniczych lub kreatywnych. Jak wybrać klej w sztyfcie o wysokiej sile klejenia i na co jeszcze zwrócić uwagę?
Do czego nadaje się klej w sztyfcie?
Dobry klej w sztyfcie jest niezastąpiony w biurze i w domu. Pomaga w klejeniu papieru zwykłego i fotograficznego, kartonu i tkanin. Klej w sztyfcie jest bezpiecznym i nietoksycznym odpowiednikiem zwykłego kleju biurowego.
Ze względu na brak kwasów, rozpuszczalników i innych agresywnych substancji klej w sztyfcie może być stosowany w szkole i przedszkolu. Doskonale nadaje się do rękodzieła, budowy modeli z materiałów naturalnych lub kartonu, aplikacji, quillingu i innych kreatywnych działań. Nie można nim jednak bezpiecznie łączyć metalu, szkła, ceramiki czy plastiku.
Klej w sztyfcie ma wiele zalet:
- Zapewnia równomierną i gładką aplikację;
- Nie uszkadza ani deformuje papieru;
- Wysycha nie rozmazując się;
- Nie plami palców;
- Zapewnia staranne i pewne łączenie materiałów.
Jak wybrać klej w sztyfcie — proste wskazówki
Kupując z Biurwa.pl klej w sztyfcie w małych ilościach lub detalicznie, należy rozważyć cel i zakres użycia. Jeśli jest on przeznaczony do pracy w szkołach lub przedszkolach, wybierz bardziej naturalną kompozycję.
Jest też kilka uniwersalnych wskazówek, które nie pozwolą się pomylić:
- Dobry klej jest równomiernie nanoszony na powierzchnię, nie pozostawia grudek kleju;
- W składzie nie ma kwasów ani rozpuszczalników;
- Nie posiada żadnego zapachu;
- Sztyft płynnie wykręca się z tuby, nie brzęczy i nie wypada z niej.